MIZAS 514

 

MIZAS 514 jest sterownikiem polowym przeznaczonym do pracy w charakterze wielofunkcyjnego urządzenia zabezpieczającego różnego rodzaju typu maszyn elektrycznych w sieciach energetycznych niskiego i średniego napięcia np.: silników asynchronicznych i synchronicznych, transformatorów, linii kablowych oraz baterii kondensatorów. Urządzenie umożliwia pełną ochronę przed skutkami: zwarć międzyfazowych, doziemień, wzrostu i spadku napięcia, zmian częstotliwości, nadmiernego wzrostu temperatury łożysk w silnikach. Sterownik posiada również sprzętowe zabezpieczenie od przepięć spowodowanych przez wyładowania atmosferyczne. Obwody pomiarowe pozwalają na bezpośrednie podłączenie do sieci zasilającej do 500V bez stosowania zewnętrznych przekładników prądowych i napięciowych. Wejścia analogowe czujników PT-100 i 4-20mA pozwalają na realizację automatyk przemysłowych i sterowania procesami technologicznymi. Urządzenie może być montowane na drzwiach rozdzielnicy bądź na szynie DIN. 

MIZAS 514 w pełni zastępuje sterownik zabezpieczający MiZaS 5.04 - został rozbudowany o nowe funkcje i aplikacje. Standardowo został wyposażony w moduł transmisji światłowodowej oraz RS 485/422. Wyróżnia się zaimplementowaną specjalizowaną Automatyką Załączania Pomp (AZP) stosowaną w systemie odwadniania kopalni. Sterownik współpracuje z programem narzędziowym Edytor Funkcji Logicznych (ELF2) dzięki czemu, użytkownik ma możliwość edytowania programowalnej logiki oraz konfigurowania urządzenia. ELF2 został rozszerzony o Symulator Funkcji Logicznych z możliwością wczytywania własnych przebiegów cyfrowych i analogowych oraz przeprowadzenia pomiarów i wyświetlaniu na wykresach. 

Uniwersalność i logika programowalna pozwalają na dostosowanie urządzenia do indywidualnych wymagań chronionego obiektu. 
Wszystkie parametry dotyczące pracy pola są dostępne poprzez złącze komunikacyjne i trójjęzyczny interfejs użytkownika. 
Funkcjonalność obsługi sterownika zwiększa wyświetlacz OLED-owy cechujący się największym kontrastem oraz jasnością spośród obecnych wyświetlaczy.

Interfejs
Specyfikacja techniczna
Algorytmy
   
Oprogramowanie
Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij